Volkswagen Touareg Hybrid

 

Hybridní pohon je hlavní, nikoliv ale jedinou významnou technickou inovací druhé generace Volkswagenu Touareg. Tohle opulentní SUV navíc dokázalo shodit víc než dvě stě kilogramů.
 

 

Přestože i segment luxusních SUV ztratil kvůli ekonomické krizi část zákazníků, větší hrozbu pro něj představují bruselská byrokracie, emisní limity, ekologičtí aktivisté a daně. Lidé jsou totiž stále ochotni utratit značné peníze za opojný pocit z jízdy velkým, bezpečným a pohodlným SUV. Zároveň ale chtějí jít alespoň trochu v zeleném trendu a co nejvíc zmírnit sazby za ekologické daně nebo mýtné. Poplatky za množství vyprodukovaného CO2 ale čekají i samotné výrobce, proto se snaží snižovat spotřebu.

 
 Automobily Volkswagen Touareg Hybrid
Nový touareg je o více jak 200 kg lehčí než předchůdce.
 

Jedna z cest vede přes omezení hmotnosti. Zatímco první generace touaregu vznikla v době, kdy se na nějaké to kilo navíc zas až tak nehledělo, jeho nástupce už se musel krotit. A jak je vidět, když se chce (nebo spíš když se musí), tak to jde. A tak přestože je nový touareg o 41 milimetrů delší (4795 mm) a o 12 milimetrů širší (1940 mm), výška se snížila o 17 milimetrů na 1709 mm, podařilo se jít s hmotností dolů o 203 až 222 kilogramů podle verze (viz Pod lupou). Se základním motorem 3.6 FSI tak váží 2035 kg, čímž je dokonce o 40 kg lehčí než BMW X5.

pokračování....